K nákupu softshellového oblečení E.M.I.L. kids ZDARMA láhev Klean Kanteen.

Udržitelnost v oblečení: jak moc je pro nás důležitá

Je udržitelnost v módě důležitá? Za nás určitě ANO!

Často se ve svém okolí, hlavně u starších lidí, setkávám s názorem: „vždyť je to jedno“, „jen já to nezměním“, „to už se nás starých netýká“. Je to ale pravda? Za mě určitě ne! Jedno to není! Přitom stačí málo. Jen je to o tom více o tom co děláme, co kupujeme, přemýšlet.

Co můžeme udělat pro to, abychom se chovali v tomto směru udržitelně?

Není to žádná raketová věda. Mě hodně pomohlo uvědomit si, co kupujeme, kde a jak to kupujeme, a co ve skutečnosti opravdu potřebujeme. Potřebuje člověk dvě police triček? Potřebuje tenisky v pěti barevných provedeních? Otázka k zamyšlení pro každého.

Značky na e-shopu, pro které je udržitelnost důležitá

Na našem e-shopu se snažíme mít zboží, které je v souladu s udržitelností.

  • Své dodavatele vybíráme pečlivě, známe jejich postupy výroby, a skladové zásoby se snažíme držet takové, co v danou chvíli skutečně prodáme. Nechceme po dodavatelích, aby nám šili zboží ve velkém množství, abychom zbytečně neplýtvali materiálem, jejich časem…

 

  • Všichni, se kterými spolupracujeme, tak je pro ně udržitelnost a to, aby zanechávali co nejmenší stopu, velice důležitá. Proto většina nich šije na zakázku, na sklad šije optimální zásoby a raději pak zboží došívá dle poptávky.

 

 

  • Dětské softshellové oblečení, rychleschnoucí ponča, dětské zimní kukly, ale i merino oblečení jsou minimálně na 2 sezóny, když člověk zvolí správnou velikost (rádi poradíme), tak opravdu oblečení roste s dětmi.

 

  • Kvalita zboží, která je pro nás velice důležitá, je dalším faktorem, díky kterému oblečení, když z něj děti vyrostou, můžete poslat dál.

Není to jen o udržitelnosti v podnikání

 

A co proto děláme my doma, jako rodina?

  • V prvé řadě se snažím minimalizovat rychlou módu. Ano, i u nás se samozřejmě objeví pár takových kousků, ale až na výjimky opravdu pečlivě vybírám, co koupíme.

 

  • Hodně u nás frčí minimalismus co se týče oblečení. Za poslední rok jsem mě a manželovi udělala poměrně velkou čistku ve skříních a tak nějak se nám v tom lépe žije! Člověk nemá zbytečnosti, které akorát zabírají místo a nic nevydrží, a po pár vypráních se dají vyhodit. A to mě nebaví a bytostně štve. Možná i proto, že nemám ráda nakupování, a když už si něco koupím, tak chci, aby to vydrželo.

 

  • Syn, i díky tomu, že chodí do lesní školky, a je to venkovní tvor, tak tam obzvlášť kladu důraz na to, aby oblečení, co máme, bylo funkční, kvalitní a vydrželo. Běžné oblečení, jako jsou klasické mikiny, trička, tepláky, se snažím nakupovat na bazárku, nebo po někom podědíme. Za nás úplně nejlepší právě na nákup triček, mikin, atd. je Brumla.

 

  • Oblečení, které vyřazujeme po synovi, když vyroste, tak posílám dál sestřenici, která má mladšího syna, a využijí to. Dříve jsme několikrát dávali i oblečení, hračky, dokonce i nějaké vybavení pro malé děti pěstounům.

Nemělo by nám to být lhostejné!