K nákupu softshellového oblečení E.M.I.L. kids ZDARMA láhev Klean Kanteen.

Jak oblékat děti v chladných zimních měsících?

Tak je to tady. Po Vánocích na sněhu a několika dnech dešťů po novém roce se nám konečně vrací paní zima. A v některých oblastech o sobě dá pořádně znát. U nás na Šumavě za posledních asi dvanáct hodin napadlo ke 20 cm sněhu a dál sype a sype. Teploty konečně zase padly pod nulu a v následujících dnech spadnou hodně hluboko pod -10°C. Ranní teploty v následujících dnech prý padnou i k pětadvaceti pod nulou. A to už je pořádná zima. Děti ale nezastaví. Tedy ne ty, které na zimu budou pořádně oblečené.

Praktické tipy na oblékání děti v mrazech

A jak tedy děti v těchto teplotách oblékat, aby mohly být venku (třeba v lesní školce) a naplno si užít tu pravou zimu?

Na spodní prádlo oblečte dětem funkční prádlo z merino vlny. Ta zajistí teplo a také odvod případného vlhka. Na našem e-shopu koupíte dětem komplet podvlíkaček a trika s dlouhým rukávem z merino vlny od slovenského výrobce značky Froggywear. Náš syn toto prádlo nosí prakticky celý rok s výjimkou parného léta a díky tomu má stále skvělý teplotní komfort. Vhodnou alternativou mohou být i merino pletené kamaše od značky Fusakle. Ponožky v těchto ledových dnech dáváme také z merino vlny. Jako další vrstva se nám osvědčily dětské zimní svetry nebo když mrzne jen kolem minus deseti, stačí i funkční zimní mikina. Vnější vrstvou jsou pak oteplovací kalhoty a zimní bunda nebo kombinéza, kterou mají rády především menší děti. Na nohy dejte dětem kvalitní zimní boty nebo sněhule. Ideální jsou ty, které mají vyjímatelnou vložku, aby se případně dala přes noc usušit či po nějaké době nošení vyprat. Na ruce samozřejmě patří teplé zimní rukavice. Nejlépe ze softshellového materiálu, který se přes den prakticky nemá šanci promáčet. Hlava je místo, kterým lidské tělo ztrácí hodně tepla, a tak nepodceňujte teplou zimní čepici. Na krk pak šálu nebo nákrčník. Pokud ale chcete dětem dopřát komfort, teplo a pohodlí, kupte dětem teplou zimní fleecovou kuklu od Nanuk Clothing. Kukla sama o sobě hřeje, ale při teplotách kolem deseti a více pod nulou se pod ni vyplatí dát čepice. Kulka je volná. Kolem obličeje se dá stáhnout, takže se pod ni nedostane sníh ani vítr. Úplně kryje krk a v případě potřeby se s ní dají zakrýt ústa a nos. Z vašeho dítěte se tak rázem stane polárník, kterého jen tak něco nezaskočí!

Pozor na nekryté části obličeje

Ty části obličeje, které jsou vystaveny mrazu namažte kvalitním dětským zimním krémem. Pozor ale, aby to nebyl krém hydratační, ten by naopak ublížil. Nám se skvěle osvědčil dětský krém do zimy od značky Alverde, který koupíte v drogeriích DM.

Tak pojďte děti obléct a hurá s nimi ven. Zima je totiž krásná!