K nákupu softshellového oblečení E.M.I.L. kids ZDARMA láhev Klean Kanteen.

Proč nosit do vody boty?

Když jsme byli děti, to byla ještě naše demokracie hodně mladá 😊, tak jsme boty do vody prakticky nenosili. Proč? Žádné boty do vody nebyly. Nebo možná byly, ale rodiče nám je nekoupili.

Pamatuji si to docela dobře, když mi bylo nějakých čtrnáct a s kamarády jsme se chodili koupat na jez na řece Ploučnici na okraji mého rodného města. Rodiče o tom možná ani nevěděli, ale my jsme si užívali parádní léto. Skákali jsme do vody, plavali a dováděli různé opičárny. A docela určitě nikdo z nás neměl boty do vody. A jak už asi tušíte, neobešlo se to bez karambolu. Bez úrazu.

Na tom jezu jsme řádili snad celé léto a nikdy se nikomu nic nestalo, až jsem já šlápl ve vodě na střep. V první chvíli jsem to ani necítil, ale po několika vteřinách mi z rozříznutého chodidla začala tepat bolest a nezbylo nic jiného než skočit na kolo, a i s kamarády zamířit k doktorovi. Naštěstí to spravilo pár stehů a brzy se mi noha zahojila, ale mít tenkrát boty do vody, asi by se to nestalo.

Nebo další takový příklad z dětství. Několikrát jsem byl s rodiči v Jugoslávii u moře. A tam, na kamenitých a skalnatých plážích to tedy vždycky pekelně bolelo, když se člověk chtěl dostat do vody. Ano, tenkrát si pamatuji, že v některých místech jsme nosili na nohách tenisky, abychom se nezranili nebo nešlápli na mořského ježka. Staré tenisky byly tedy takovými předchůdci dnešních gumových nebo neoprenových bot do vody.

U nás na www.sdetmivzadech.cz vám nabízíme neoprenové boty do vody Aqua Lung BEACHWALKER. Ty jsou pro děti nejen pohodlné, ale taky zajistí nohám vašich malých plavců skvělou ochranu před šlápnutím na včelu nebo vosu cestou do vody, ve vodě ochrání chodidla před případným ostrým předmětem nebo před kopnutím se do palce o kámen. Na suchu neoprenová bota rychle uschne a je připravena na další koupání spolu s vašimi malými dobrodruhy.

Boty do vody ocení jistě i vodáci. Tedy děti vodáků. Nejen, že dětské nohy ochrání, ale jsou pohodlné i při delším nošení. A rozhodně se v nich dětská noha bude cítit pohodlněji než ve staré tenisce. Věřte mi, znám to moc dobře. Několikrát jsem vodu sjížděl a ty první tři ročníky po celém dnu v mokrých teniskách… nebylo to nic moc. Pak jsem si koupil boty do vody a ejhle 😊 bylo to mnohem lepší.

Dětské neoprenové boty do vody Aqua Lung BEACHWALKER u nás dostanete v několika barvách, tak neváhejte a pořiďte je dětem dřív, než vyrazíte na letní dovolenou.