K nákupu softshellového oblečení E.M.I.L. kids ZDARMA láhev Klean Kanteen.

Zátěžový test v lesní školce: funkční oblečení z merino vlny

Když jsme pořizovali první funkční prádlo z merino vlny, měla jsem trochu obavu, jak to bude fungovat, jestli to syn bude nosit rád. Hlavně jsem měla velkého strašáka z toho, aby ho to nekousalo, byť vím, že je to u merino vlny velký předsudek, ale co si budeme povídat, u dětí člověk nikdy neví 😊

Dnes ale říkám, že merino je to nejlepší, co člověk může mít pro děti (a nejen pro ně) ve skříni.

Merino vlna se může nosit celý rok

U nás doma oblečení z merino vlny využíváme prakticky každý den. V týdnu, kdy chodí syn do lesní školky, tak točíme buď tričko z merino vlny s krátkým rukávem nebo v chladnějších dnech merino set s dlouhým rukávem + kalhoty. Ráno to používáme jako spodní vrstvu pod kalhoty a mikinu/bundu, a odpoledne v tom syn lítá jako v horní vrstvě.

U dlouhého merino setu je super, že ho máme zároveň jako oblečení na spaní. V lesní školce to spaní/odpočinek je jiné než v klasických školkách, tak je potřeba mít oblečení, které má dobrou termoregulaci.  

Já mám takové své pravidlo použití/vrstvení, že když je do 15 stupňů, dávám synovi jako spodní vrstvu dlouhé funkční prádlo z merina, ale nad 15 stupňů již s krátkým rukávem. Nemusíte se u oblečení z merino vlny bát, že ta vrstva „bude moc“ – merino skvěle saje pot, takže děti i když řádí celý den, tak nejsou zpocené a nejsou v mokrém.

 

Vlastnosti merino vlny, které ocení (nejen) každá máma

funkčním prádlem z merino vlny určitě vedle nešlápnete. Nemusíte se bát toho, že dětem bude teplo nebo naopak zima. Merino vlna je úžasná právě pro její 100% termoregulaci – přinese vašim dětem tepelný komfort za jakéhokoliv počasí. V zimě je zahřeje a v letních dnech naopak příjemně ochladí.

Velké PLUS určitě je i to, že merino vlna nezapáchá, tudíž není potřeba každodenní praní. Ba naopak, tím byste materiálu uškodili. Hlavně POZOR při praní. Prát na co nejjemnější program a na 30 stupňů a prát ve speciálním pracím prostředku. Já používám Vlnku.